Patronat Honorowy:

 

 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!
REJESTRACJA
DO ROZPOCZĘCIA KONFERENCJI POZOSTAŁO:

Program

 

Warsztaty

 


08:30 - 08:45
Otwarcie konferencji
08:45 - 10:05
Sesja 1: Sepsa
Prowadzący: Frank Brunkhorst, Jena; Waldemar Goździk, Wrocław

Sesja pod patronatem SepsEast

 

08:45 - 09:05
Nowe metody leczenia sepsy?
Zsolt Molnar, Szeged
09:05 - 09:25
Życie po sepsie
Frank Brunkhorst, Jena
09:25 - 09:45
Więcej, czy mniej monitorowania hemodynamicznego w OIT?
Xavier Monnet, Paryż
09:45 - 10:05
Dyskusja
10:05 - 11:10
Sesja 2: Postępy w medycynie stanów krytycznych
Prowadzący: Janusz Andres, Kraków; Konstanty Szułdrzyński, Kraków
10:05 - 10:35
Moje życie z intensywną terapią
Jean Louis Vincent, Bruksela
10:35 - 10:55
Płynoterapia okołozabiegowa
Mervyn Singer, Londyn
10:55 - 11:10
Dyskusja
11:10 - 11:25
Przerwa na kawę
11:25 - 13:05
Sesja 3: Pozaustrojowe techniki wspomagania czynności życiowych
Prowadzący: Martin Balik, Praga; Piotr Knapik, Zabrze
11:25 - 11:45
Sesja Satelitarna Firmy GE
Moje życie z ECMO
Antonio Pesenti, Mediolan

11:45 - 12:05
Aktualny status ECMO w niewydolności oddechowej po badaniu EOLIA
Thomas Mueller, Ratyzbona
12:05 - 12:25
Resuscytacja ze wspomaganiem pozaustrojowym - nowy standard w zatrzymaniu krążenian w szpitalu?
Matthias Lubnow, Ratyzbona
12:25 - 12:45
Pozaustrojowa eliminacja CO2 (ECCO2R) - aktualny stan wiedzy
Nicholas Barrett, Londyn
12:45 - 13:05
Dyskusja
13:05 - 13:20
Przerwa na kawę
13:20 - 14:20
Sesja interaktywna 1

Krótkie prezentacje i dyskusja: Martin Balik, Xavier Monnet, Giacomo Graselli, Matthias Lubnow

Moderacja: Giacomo Bellani, Konstanty Szułdrzyński

14:20 - 15:05
Przerwa na lunch
15:05 - 16:55
Sesja 4: Wentylacja mechaniczna
Prowadzący: Antonio Pesenti, Mediolan; Giacomo Bellani, Monza

We współpracy ze SMART Meeting Milan

 

15:05 - 15:25
Sesja Satelitarna Firmy GE
Czy istnieje permisywna hipoksemia?
Antonio Pesenti, Mediolan

15:25 - 15:45
Odzwyczajanie od wentylacji mechanicznej - to (nie) takie proste?
Giacomo Bellani, Monza
15:45 - 16:05
Krążeniowe implikacje wentylacji mechanicznej
Giacomo Graselli, Mediolan
16:05 - 16:20
Wysoki czy niski PEEP w ARDS?
Konstanty Szułdrzyński, Kraków
16:20 - 16:35
Open Lung Strategy 2.0
Matija Jurjevic, Zagrzeb
16:35 - 16:55
Dyskusja
16:55 - 18:20
Sesja 5: Intensywna terapia w Polsce
Prowadzący: Mariusz Piechota, Łódź; Tomasz Łazowski, Warszawa; Romuald Lango, Gdańsk
16:55 - 17:15
Pacjent z wadą sera w intensywnej terapii
Waldemar Goździk, Wrocław
17:15 - 17:45
Czy posiadamy optymalną wiedzę na temat żywienia ciężko chorych?
Zbigniew Rybicki, Warszawa
17:45 - 18:05
Płynoterapia - od fizjologii do decyzji klinicznej
Wojciech Dąbrowski, Lublin
18:05 - 18:20
Dyskusja
19:00
Kolacja
08:30 - 09:50
Sesja 6: Hemodynamika
Prowadzący: Xavier Monnet, Paryż; Jan Benes, Pilzno
08:30 - 08:50
Najlepsze wskaźniki pozytywnej odpowiedzi na płyny
Xavier Monnet, Paryż
08:50 - 09:10
Termodylucja przezpłucna - kiedy i w jaki sposób?
Mikhail Kirov, Archangielsk
09:10 - 09:30
Indywidualizowane leczenie katastrofalnych krwotoków
Jan Benes, Pilzno
09:30 - 09:50
Dyskusja
10:10 - 10:40
Wykład specjalny
Prowadzący: Jerzy Wordliczek, Kraków

Komfort pacjenta w OIT 

Jean-Louis Vincent, Bruksela

10:40 - 11:00
Przerwa na kawę
11:00 - 12:40
Sesja 7: Niewydolność oddechowa i nie tylko
Prowadzący: Giacomo Grasselli, Mozna; Konstanty Szułdrzyński, Kraków
11:00 - 11:20
Wentylacja nieinwazyjna - jakie tryby i interfejsy?
Giacomo Bellani, Monza
11:20 - 11:40
Wysokoprzepływowa tlenoterapia donosowa
Giacomo Graselli, Mediolan
11:40 - 12:00
Automatyczne tryby wentylacji mechanicznej - PAV
Dimitris Georgopoulos, Ateny

12:00 - 12:20
Rola ultrasonografii w niewydolności oddechowej
Martin Balik, Praga
12:20 - 12:40
Dyskusja
12:40 - 14:00
Sesja 8: Techniki nerkozastępcze i więcej
Prowadzący: Romuald Lango, Gdańsk
12:40 - 13:00
CRRT - zaczynać wcześnie, czy późno?
Martin Balik, Praga
13:00 - 13:20
Fazy leczenia wstrząsu: od resuscytacji do stabilizacji
Mikhail Kirov, Archangielsk
13:20 - 13:40
Daremność terapii pozautrojowej
Nicholas Barrett, Londyn
13:40 - 14:00
Dyskusja
14:00 - 14:15
Przerwa na kawę
14:15 - 15:10
Sesja interaktywna 2

Krótkie prezentacje i dyskusja: Nicholas Barrett, Jan Benes, Mikhail Kirov, Dimitris Georgopoulos

Moderacja: Giacomo Bellani, Konstanty Szułdrzyński

15:10 - 15:50
Przerwa na lunch
15:50 - 16:40
Sesja 9: Varia intensywistyczne
Prowadzący: Agnieszka Misiewska-Kaczur, Cieszyn
15:50 - 16:10
Jak podejmować decyzje kliniczne w oparciu o artykuły naukowe?
Frank Brunkhorst, Jena
16:10 - 16:30
Ogrzewanie pacjenta w zapobieganiu powikłaniom hipotermii okołozabiegowej
Scott Augustine, Minnesota
16:30 - 16:40
Dyskusja
16:40 - 18:35
Sesja 10: Intensywna terapia w Polsce
Prowadzący: Krzysztof Kusza, Poznań; Radosław Owczuk, Gdańsk; Rafał Drwiła, Kraków
16:40 - 16:55
Co nowego w badaniach i wytycznych na temat intensywnej terapii w 2019 roku
Miłosz Jankowski, Kraków
16:55 - 17:15
Wielolekooporne szczepy bakterii w polskich OIT
Agnieszka Misiewska-Kaczur, Cieszyn
17:15 - 17:30
Antybiotykoterapia w oparciu o biochemiczne markery stanu zapalnego
Małgorzata Mikaszewska-Sokolewicz, Warszawa
17:30 - 17:50
Znaczenie SID w racjonalnej i optymalnej terapii płynowej
Piotr Nowakowski, Warszawa
17:50 - 18:05
Landiolol i wazopresyna - dlaczego wciąż rzadko stosowane?
Jarosław Woroń, Kraków
18:05 - 18:35
Okrągły stół - aktualne problemy intensywnej terapii w Polsce
18:35 - 18:40
Zakończenie konferencji
Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Zapoznaj się z Polityką prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.